inovacije 27.03.2025
S to rešitvijo znamka Audi postavlja nov mejnik na področju popolnoma povezane tovarniške avtomatizacije, po tem, ko je že uspešno preizkusila lokalno strežniško rešitev EC4P pri montaži modela Audi e-tron GT. "Virtualni krmilniki v karoserijski delavnici prinašajo pomemben napredek v naši strategiji '360 factory' za učinkovito in podatkovno vodeno proizvodnjo," pravi Gerd Walker, član upravnega odbora za proizvodnjo pri družbi Audi. "Lokalni oblak za proizvodnjo nameravamo vpeljati v vse tovarne in tako izkoristiti prednosti naprednih digitalnih krmilnih sistemov," dodaja Walker. Siemens kot tehnološki partner razvija virtualni krmilni sistem s TÜV-certificirano varnostno funkcionalnostjo za proizvodnjo.
"Krmilniki so 'možgani' strojev in tovarn. Te možgane zdaj virtualiziramo in selimo v oblak. Tako pospešujemo digitalno preobrazbo ter povečujemo agilnost, učinkovitost in varnost v proizvodnji – za še bolj prilagodljivo proizvodnjo, ki je pripravljena na izzive prihodnosti. Skupaj dvigujemo avtomobilsko proizvodnjo na novo raven in bistveno krepimo konkurenčnost," je pojasnil Cedrik Neike, član upravnega odbora družbe Siemens in izvršni direktor oddelka Digital Industries.
Namesto strojnih krmilnikov zdaj virtualna rešitev
Virtualni programabilni logični krmilniki v industrijski avtomatizaciji nadomeščajo dosedanje krmilnike, ki temeljijo na strojni opremi. V obratu Böllinger Höfe oddelek Audi Sport uporablja Siemensovo platformo EC4P z virtualnimi krmilniki pri izdelavi karoserij za model Lamborghini. Obrat tako znova služi kot laboratorij za preizkušanje digitalnih tehnologij. Novi krmilni sistem s certifikatom TÜV postavlja temelje za prilagodljivo in podatkovno vodeno proizvodnjo ter omogoča nadzor in spremljanje proizvodnje v realnem času, neodvisno od lokacije.