Kaj imajo skupnega soustanovitelj Appla Steve Wozniak, sedemnajstletna strokovnjakinja za robotiko Anna Nixon in borka za pravice žensk Fatima Bhutto? Vse zanima mobilnost. Ne le prostorska in časovna, ampak tudi družbena in trajnostna. Znanstveniki s področij umetne inteligence (AI), urbanisti, oblikovalci avtomobilov in podjetniki si ves čas zastavljajo vprašanja, kot so: Kako bo v prihodnosti izgledala resničnost?, ali: Koliko so pravzaprav vredni podatki? Odgovori postanejo teorije, vse pa spektakularno opisujejo dramatične spremembe naših življenj, ki jih bodo povzročile tehnologije.
#1: Nove tehnologije – prilagodljivost je nova inteligenca
Prilagodljivost je poleg inteligence in čustev ena najpomembnejših lastnosti človeka in družbe. Izziv učinkovitega vsakdanjega gibanja skozi prostor, čas in družbo je aktualen tudi zdaj.
Spremembam se moramo prilagajati vedno hitreje in jih obenem izkoriščati v svoj prid, zato ne preseneča tudi tempo, s katerim nove tehnologije vstopajo v naša življenja. Ob koncu 19. stoletja je trajalo nekaj desetletij, da je telefon dosegel 25 odstotkov ameriških gospodinjstev, pametnim telefonom pa je to uspelo v pičlih petih letih.
Hitra prilagodljivost novostim je v današnjem svetu ena najpomembnejših kompetenc, kar velja tako za posameznike kot tudi za korporacije. Podjetja z visoko stopnjo prilagodljivosti lahko sodelujejo pri diktiranju tempa razvoja novih tehnologij in tako stopajo korak pred konkurenco.