Christina in Jan razvijata inovativni koncept upravljanja za konceptno vozilo Audi activesphere1. Grafični uporabniški vmesnik (graphical user interface, GUI) ni več prikazan statično na enem mestu kot doslej, na zaslonih ali s projekcijami, pač pa se prikaže na pravem mestu ob pravem času – in to ne več le v dveh dimenzijah, temveč v treh. Ko si nadenete očala za mešano resničnost, se upravljalni elementi prikažejo v tridimenzionalnem prostoru, v katerem lahko z naravnimi kretnjami upravljate z vsebino.
"Pri tem konceptu upravljanja ni klasičnih zaslonov, na katerih bi vsebino izbirali z dotikom. Očala s pomočjo senzorjev zaznajo, kam uporabniki gledajo, in upravljalni element pomaknejo proti njim," pojasnjuje Christina. Sliši se preprosto, vendar je v resnici izjemno zapleteno. Uporaba senzorjev za razumevanje okolja je postala ključni del najsodobnejše tehnologije. Novost pa je, da očala za mešano resničnost zdaj omogočajo tudi lociranje voznika v prostoru. "Želimo vzpostaviti prostorsko interakcijo in uporabiti najnaprednejšo tehnologijo mešane resničnosti, ki je trenutno na voljo. Za razliko od očal za navidezno resničnost, ki vas izolirajo od resničnega sveta, lahko skozi transparentne zaslone očal za mešano resničnost dejansko vidite svet okoli sebe. Vse pomembne informacije se nato prikažejo v vašem vidnem polju," pove Jan, medtem ko pazljivo obrača očala v rokah in si jih ogleduje z vseh strani.
Očala za mešano resničnost so opremljena s številnimi senzorji in kamerami, ki pomagajo kontekstualizirati prostor in ustvariti uporabniško izkušnjo na način, da se vsi upravljalni elementi prikažejo točno tam, kjer so potrebni.